Europejski Fundusz Społeczny Unia Europejska

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Sukces polskiej reprezentacji szermierzy na wózkach - srebrny medal na Mistrzostwach Europy | Drukuj |
Po bardzo zaciętym pojedynku reprezentanci Polski zdobyli w drużynie srebrny medal w szabli w rozgrywanych w Warszawie mistrzostwach Europy w szermierce na wózkach. W finale Polacy przegrali z Francuzami 39:45.

Polacy walczyli w składzie: Robert Wyśmierski, Arkadiusz Jabłoński, Tomasz Walisiewicz i Radosław Stańczuk.

Skład Francuzów: Robert Citerne, Cyril More (zdobył już na tych mistrzostwach tytuł mistrza Europy indywidualnie w szabli w kat. A.), Laurent Francois i El Assine Moez.

„Bardzo liczyliśmy na złoto, ale trudno, nie zawsze się wygrywa” - skomentował spotkanie Walisiewicz.

Brązowy medal zdobyli Hiszpanie (Calros Soler, Jezus Gl Fernandez, Luis Sanchez), pokonując Włochów (Alessio Sarri, Alberto Serafini, Andrea Pellegrini, Gerardo Mari) 45:40.

W finale turnieju indywidualnego florecistów kat. C „złoto” zdobył Niemiec Marcus Lautenberg, który zwyciężył w finale z Ukraińcem Ołeksijem Sundijewem 15:12. Trzecie miejsce zajęli Włoch William Russo i Francuz Fabrice Moufle.

Wszyscy Polacy startujący w tej kategorii: Leszek Danisewicz, Dominik Rymer i Adam Michałowski odpadli w ćwierćfinałach.

Źródło: ww6.tvp.pl

Już 5 sierpnia br. na Rynku w Przemyślu podczas imprezy pod hasłem „Aktywność bez barier” będzie można obejrzeć pokaz szermierki na wózkach w wykonaniu wicemistrzów Europy – AMS Team.

Impreza ta organizowana jest przez Biuro Projektu „Niepełnosprawni – sprawni na rynku pracy” dofinansowanego ze środków EFS i PFRON.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!!!

gości: 606487
Biuro projektu:
Urząd Miasta Rzeszowa, Plac Ofiar Getta 7 pok. 2, 35-002 Rzeszów, tel./fax 017 875 45 79, tel. (017) 875 45 80
e-mail: biuro_on@erzeszow.pl