Europejski Fundusz Społeczny Unia Europejska

 

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

 

 

 

 
Punkty Aktywizacji Zawodowej dla niepełnosprawnych | Drukuj |

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji utworzyła w ośmiu miastach punkty aktywizacji zawodowej, dzięki którym niepełnosprawni będą mogli podnieść swoje kwalifikacje na rynku pracy.

Na informacje i porady dotyczące mobilizacji zawodowej osób po urazach kręgosłupa, programów pomocowych, uprawnień i ulg dostępnych dla niepełnosprawnych na wózkach mogą liczyć beneficjenci programu Regionalne Punkty Aktywizacji Zawodowej dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Do głównych zadań utworzonych właśnie punktów należy wspieranie tych osób w rozwiązywaniu problemów utrudniających im aktywne życie, zdobycie wykształcenia i wejście na otwarty rynek pracy. Uzyskają one w punktach informację o istniejących w regionie możliwościach kształcenia zawodowego oraz dowiedzą się, jak skutecznie rozpocząć proces przekwalifikowania zawodowego.

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji utworzyła pierwsze PAZ w Białymstoku, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie, Wejherowie i Zielonej Górze. W punktach zostały zatrudnione osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich, znające problemy niepełnosprawnych z własnego doświadczenia.

Na pomoc będą mogli liczyć także pracodawcy. Specjaliści PAZ będą bowiem udzielać porad dotyczących uprawnień wynikających z zatrudniania osób niepełnosprawnych. Punkty współpracują już m.in. z regionalnymi biurami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, powiatowymi centrami pomocy rodzinie, miejskimi ośrodkami pomocy rodzinie, szkołami i uczelniami, ośrodkami szkoleniowymi, organizacjami pozarządowymi, samorządami, urzędami pracy i organizacjami zrzeszającymi pracodawców.

Punkt Aktywizacji Zawodowej FAR na region lubelski i podkarpacki:
FAMIKO - BUD 20-718 Lublin,
al. Kraśnicka 127/129, II pietro
tel./fax /081/ 526 10 24
 e-mail: punkt.lublin@far.org.pl

Biuro czynne:
poniedziałek, środa, piątek 9.00 – 16.00
wtorek, czwartek 11.00 – 18.00
Zapraszamy!!!

Osoby potrzebujące wsparcia mogą korzystać z pomocy punktów całkowicie bezpłatnie.
Projekt jest współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny – Sektorowy Program Operacyjny Rozwój Zasobów Ludzkich oraz przez PFRON.
 
Źródło: Gazeta Prawna Nr 240 (1858) 2006-12-11, www.far.org.pl


 
gości: 606704
Biuro projektu:
Urząd Miasta Rzeszowa, Plac Ofiar Getta 7 pok. 2, 35-002 Rzeszów, tel./fax 017 875 45 79, tel. (017) 875 45 80
e-mail: biuro_on@erzeszow.pl